Світ глобалізується, з кожним роком споживаючи все більше електроенергії. Тому зараз багато хто зіткнувся з тим, що старі мережі просто не витримують навантаження. Раціональним виходом є використання альтернативних джерел енергії, зокрема сонячної.

Сьогодні домашні сонячні електростанції дають можливість не лише розвантажувати мережі, але і добре заробляти, підключивши «зелений тариф» і продаючи енергію державі.

Зелений тариф – спеціально встановлений тариф, за яким купується електроенергія, вироблена приватними домогосподарствами або комерційними підприємствами на сонячних електростанціях  з альтернативних джерел енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику”

Стандартна сонячна станція, яку часто можна побачити у когось на даху будинку, складається з кількох сонячних панелей, інвертора, батареї, регулятора заряду, електропроводки та кріпильних засобів. Панелі поглинають сонячне світло та конвертують його в електроенергію з допомогою вбудованої системи.

Станції бувають:

  • автономні (для тих будинків, які складно підключити до загальної мережі);
  • мережеві (для підключення до зовнішньої мережі);
  • гібридні (дають можливість забезпечити як потреби будинку в електроенергії, так і віддавати енергію в мережу).

Завдяки інноваційним рішенням у галузі зберігання електроенергії вдалося досягнути ще більшої незалежності від електромережі: комбінація сонячних батарей із акумуляторною системою зберігання електроенергії покриває до 80% потреб домогосподарства, залежно від пори року.

Протягом тривалого часу можливості самозабезпечення електроенергією за рахунок енергії сонця були обмежені. Удень сонячні батареї виробляли надмір електроенергії, а вночі власного джерела сонячної енергії не було.

З акамуляторною системою вироблену протягом дня електроенергію зберігають і використовують у будь-який час доби, навіть уночі.

Акумулятор заряджено повністю, а система надалі використовується для живлення споживачів домогосподарства. Надлишок електроенергії подається в загальну електромережу.

Виконані роботи 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *